
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 12 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Power Dissipation | 350 mW |
| Max Supply Voltage | 36 V, ±18 V |
| Power Dissipation | 350 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 200 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 100 µA |
| Input Bias Current | 75 nA |
| Nominal Supply Current | 8 µA |
| Gain Bandwidth Product | 250 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 6 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
| Min Supply Voltage | 2 V, ±1 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
